Ictawards_walloffame

Mbrëmja e datës 29 Prill kishte rezervuar supriza të shumta për pjesëmarrësit dhe finalistët e edicionit të katërt të Albanian ICT Awards. Organizuar pranë Hotel Sheraton Tirana, Mbrëmja Gala solli momentin e shumëpritur për të gjithë, shpalljen e fituesve të garës mbarëkombëtare në sektorin e teknologjisë së informacionit. Tiranë, 29 Prill – Ishte Kushtrim Shala, bashkëthemelues i garës i cili hoqi siparin e Mbrëmjes Gala me fjalën e tij ku ndër të tjera tha: “Jam i bindur se në këtë mbrëmje do të ballafaqohemi me një inovacion plot vlera nga gjithë trevat shqiptare.” Në këtë aktivitet nderuan me pjesëmarrjen e…

cover

Pas një maratone afro tre mujore, rrugëtimit të Albanian ICT Awards për këtë vit po i vjen fundi ku na ndajnë vetëm 12 ditë nga mbrëmja Gala e datës 29 Prill të shpalljes së fituesve të edicionit të katërt. Tiranë, 17 Prill 2016 – Kjo e shtunë shënoi takimin final të Jurisë së Albanian ICT Awards i cili u mbajt pranë ambjenteve të Hotel Sheraton në Tiranë. Rreth 30 kandidatë përjetuan sfidën e vërtetë, atë të prezantimit të aplikimeve të tyre. Kjo sfidë nuk i përket e gjitha vetëm aplikantëve por edhe vetë Jurisë, të cilët duhej të ishin shumë…

Partners

Resources

Juria 2015

 • Altin Petre

  Aktualisht drejtor i IT per Digitalb, me nje eksperience 20 vjecare ne fushen e IT nga te cilat…

  Më Shumë
 • Gjergji Spaho

  14 vjet eksperiencë në teknologjinë e informacionit dhe sistemit bankar, prej 8 vitesh drejton departamentin e zhvillimit të…

  Më Shumë
 • Visar Jasiqi

  Visar Jasiqi për më shumë se 11 vite merret me zhvillimin e resurseve humane në sektorin e teknologjisë…

  Më Shumë
 • Redi Neziri

  Ka studiuar Inxhinierise Elektronike ne Universitetin Politeknik te Tiranes, Certifikuar nga USTTI, Instituti Amerikan i Trajnimeve ne fushen…

  Më Shumë
 • Anni Dasho Sharko

  Aktualisht kryen detyrën e Drejtorit Ekzekutiv të Qendrës UET IT Solutions pranë Universitetit Europian te Tiranes. Lektor i…

  Më Shumë
 • Elvis Bregu

  Me nje experience mbi 15 vjecare ne fushen e IT dhe Telekomunikacionit nje pjese e mire e te…

  Më Shumë
 • Erton Graceni

  Ertoni ka përfunduar studimet master për Administrim Biznesi dhe Teknologji në Universitetin e Sheffield, ne Angli, dhe studimet për…

  Më Shumë
 • Sokol Vladi

  Aktualisht në detyrën e Drejtorit Exekutiv të Microsoft në Shqipëri. Me një experience prej 12 vitesh në fushën…

  Më Shumë
 • Endri Mataj

  Endri Mataj është një sipërmarrës i ri, adhurues i teknologjisë, i cili ka si synim rritjen e kreativitetit…

  Më Shumë
 • Dr. Ilir Çapuni

  Dr.Ilir Çapuni vjen nga Ulqini i Malit të Zi, është ligjërues në Departamentin e Inxhenierisë Kompjuterike pranë Universitetit…

  Më Shumë
   

Fituesit e edicionit ICT Awards -III-

 • Mërgim Cahani

  Gjirafa.com
  Innovation of the Year

 • Prof.Dr. Edmond Hajrizi

  President of the UBT
  Academic of the Year

 • Bledar Bregu

  Find it
  Mobility of the Year

 • Mirgita Frashëri

  Diploma of the Year

 • Kelvin Çobanaj

  Rising Star of the Year

 • Lindita Shomo

  Easypay
  Female in ICT of the Year

 • Administrata Tatimore e Kosovës

  Public Service of the Year - Kosova

 • Ministria e Mirëqënies dhe Rinisë

  Public Service of the Year - Albanian

   
© Copyright 2016 Albanian ICT Awards IV. All rights reserved